logo

2018EKİM

AS KÜRK DERİ

KÜRK DETAYLARLA HOLLYWOOD ŞIKLIĞI


1930'lardan beri lüksün ve süksenin moda dünyasındaki imgesi olan kürk; sade ama şık aynı zamanda havalı ve sofistikedir.

Afrika’daki kabilelerden, kutuplardaki Eskimo’lara kadar farklı dönemlerde birçok kez trend olan kürk şüphesiz her toplumda statü sembolüdür. Kürk, şimdilerde ayrıcalıkolmaktan çıkarak gündelik şıklığın en önemli unsurlarından biri halini aldı. Tasarımcıların koleksiyonlarına girmeyi başararak, kadınların vazgeçilmezleri arasına girdi.

2018-2019 kış koleksiyonlarında ise kürkler yepyeni bir kimliğe büründü.

Bu kış kürkü kalın kazağımızın üzerine yelek şeklinde giyebilir, ayakkabıların bileklerinde,deri ceketlerimizin yakalarında, çantaların üzerinde ya da şık görünmek istiyorsak “etoller” ile birçok şekilde kullanabiliriz.

1950’lerin klasik Hollywood yıldızlarının üstünden eksik etmedikleri şıklık göstergesi kürkler kabarıklaşarak bu sene alternatif bir dönüş yaptı. Trendleri yakından takip eden moda tutkunlarının gardıroplarındaki yerlerini aldı. Omuzları açık kalan sade bir elbisenin üzerine etol takarak, elbisenize ve kendinize apayrı bir hava katabilirsiniz. Bu tarz bir kullanımla hem üründe çeşitliliği hem de bu trendin günlük hayattarahatlıkla kullanılmasını sağlarsınız.Kadınların poz vermesini de kolaylaştıran kürk etoller, “fashionista”kombinlerineşıklık katarak kıyafetler arasında uyum oluşturmayı başarıyor.

Kış soğunu hissettiğimiz bu günlerde sezon koleksiyonlarımızdaki “kürk” detayını oldukça sık göreceksiniz.